Categories
Uudised

K. Keeraku memoriaal tõi Tartusse üle 700 sportlase!

Möödunud laupäeval toimus Tartus 30. K. Keeraku memoriaal ja ühtlasi toimusid samaaegselt ka Tartu linna ja Tartumaa lahtised Meistrivõistlused ja Eesti Absoluutkaalu Meistrivõistlused judos.

K. Keeraku Memoriaal on olnud Baltikumi seas üks populaarsemaid võistluseid, kuid tänavusel juubeliturniiril osalenute arv purustas viimase 10 aasta rekordi, nimelt tuli võistlejaid kokku lausa 742. Judokad tulid kohale Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja isegi Prantsusmaalt ning osalevaid klubisid oli kokku ligi 60. Korraldajatele oli see parajaks väljakutseks, sest nii suurt arvu võistlejaid ei osatud esialgu oodata. Küll aga õnnestus kiire reageerimisega lisada juurde veel üks võistlusmatt ning suurendada korraldusmeeskonda, mis aitas oluliselt kaasa võistluse paremale sujumisele.

Tartu Do klubi esindajana osales võistlusel endine rahvuskoondislane Mattias Kuusik, kes ei ole veel kimonod lõplikult varna riputanud ning tuli koduvõistlusel välja oma tiitleid kaitsma. Mattias Kuusik võistles Keeraku memoriaalil kehakaalus -90kg ning võistlejaid oli seal kokku kümme. Kuusik alistas mängleva kergusega eelringides lätlase Aristarhs Krauze jasoomlase Khichla Khirchilashvili. Finaalkohtumises ei saanud kuidagi Kuusiku vastu lätlane Ernests Laufmanis ning kuldmedal riputati Kuusiku kaela. Eesti Absoluutkaalu meistrivõistlusel kindlustas Kuusik endaleüheksanda täiskasvanute Eesti Meistritiitli napsates kolme vastase eest ära kuldmedali.

Lisaks Kuusiku kahele kullale võitis hõbemedali Elisabet Toomik, kes võistles naiste kehakaalus-63kg. Toomik võitis esmalt prantslannat Mathilde Duolle, kuid kaotas seejärel lätlannale Sofija Ponomarjova.

Aitäh kõigile võistlejatele ja treeneritele, kes pidasid vastu pika võistluspäeva ning aitasid kaasa eduka võistluse korraldamisele.🥰

Südamest suur aitäh kõigile 48-le korraldustiimi liikmele, tänu Teie suurepärasele tööle sujus võistlus kenasti! 🥰

Aitäh Spordiklubi Altiale ja Judoklubi Zenile, kes tulid meile appi ja tänu kellele õnnestus meil viimasel hetkel lisada juurde veel üks tatami, mis aitas oluliselt vähendada võistluspäeva pikkust.🥰